İçeriğe atla

Bağlantı Şeması

  • Teknik Kütüphane
  • Bağlantı Şemaları
  • Otomasyon
  • Hesaplama Araçları
    • Sigorta – Şalter Hesaplama Aracı
    • Kablo Kesiti Hesaplama Aracı
    • Kompanzasyon Hesaplama Aracı

Akıllı Röle Kombi Bağlantı Şeması: Oda Termostatı ile Paralel Kurulum

9 Temmuz 20266 Temmuz 2026 yazar Erkan Deniz
Akıllı röle kombi bağlantı şeması kapak görseli

Akıllı ev otomasyonu serimizde, aydınlatma ve priz sistemlerinin ötesine geçerek evdeki enerji tüketiminin en büyük kalemlerinden biri olan ısıtma sistemlerine odaklanıyoruz. Evinizdeki standart bir kombiyi … Devamını oku

Kategoriler Otomasyon Yorum yap

Akıllı Röle Priz Bağlantı Şeması: Standart Prizi Akıllı Hale Getirme Rehberi

6 Temmuz 2026 yazar Erkan Deniz
Akıllı röle priz bağlantı şeması kapak görseli

Akıllı ev otomasyonu serimizin üçüncü adımında, evimizdeki standart topraklı prizleri sıva altı akıllı röleler kullanarak nasıl “akıllı” hale getirebileceğimizi inceliyoruz. Daha önce Akıllı Ev Rölesi … Devamını oku

Kategoriler Otomasyon Yorum yap

Akıllı Röle Vaviyen Bağlantı Şeması: Çift Yönlü Aydınlatma Otomasyonu

5 Temmuz 2026 yazar Erkan Deniz
Akıllı röle vaviyen bağlantı şeması kapak görseli

Geleneksel aydınlatma tesisatlarında, uzun koridorlar, merdiven boşlukları veya yatak odaları gibi tek bir lambanın iki farklı noktadan kontrol edilmesi gereken durumlarda vaviyen anahtarlar kullanılır. Ancak … Devamını oku

Kategoriler Otomasyon Yorum yap

Akıllı Ev Rölesi Nedir? Çalışma Mantığı, Tesisat Bağlantıları ve Seçim Rehberi

12 Temmuz 20265 Temmuz 2026 yazar Erkan Deniz
Akıllı ev rölesi kapak görseli

Modern elektrik altyapıları, otomasyon teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte köklü bir değişim geçirmektedir. Klasik anahtarlama elemanlarının yerini alan kablosuz haberleşme yeteneğine sahip modüller, mevcut tesisatları fiziksel olarak … Devamını oku

Kategoriler Otomasyon Yorum yap

Otomatik Transfer Şalteri Bağlantı Şeması ve Teknik Çalışma Prensibi

4 Temmuz 2026 yazar Erkan Deniz
otomatik transfer şalteri (ats) bağlantı şeması kapak görseli

Elektrik enerjisinin sürekliliği, hem endüstriyel tesislerde hem de kritik konut uygulamalarında hayati bir öneme sahiptir. Şebeke enerjisinin kesilmesi durumunda yedek güç kaynağının (genellikle bir jeneratör) … Devamını oku

Kategoriler Bağlantı Şemaları Yorum yap
Eski yazılar
Yeni yazılar
← Önceki Sayfa1 … Sayfa4 Sayfa5 Sayfa6 … Sayfa13 Sonraki →

İlginizi Çekebilir

  • Yıldız üçgen bağlantı şeması kapak görseli
    Yıldız Üçgen Bağlantı Şeması: Asenkron Motorlarda Kalkış Akımı Kontrolü
  • Monofaze sayaç bağlantı şeması kapak görseli
    Monofaze Sayaç Bağlantı Şeması: Tek Fazlı Elektrik Saati Nasıl Bağlanır?
  • Ssrc-04 bağlantı şeması kapak görseli
    SSRC-04 Bağlantı Şeması (Sıvı Seviye Kontrol Rölesi)
  • 3 fazlı elektrik sayacı bağlantı şeması kapak görseli
    3 Fazlı Elektrik Sayacı Bağlantı Şeması ve Çalışma Prensibi
  • Vavien anahtar bağlantı şeması kapak görseli
    Vaviyen Anahtar Bağlantı Şeması: İki Farklı Noktadan Tek Bir Kontrol

Sosyal Medya

ABONE OL

Sitemize eklenen en yeni Bağlantı & Devre Şemaları yayına girdiğinde ilk sizin haberiniz olsun.

Örn: mail@ornek.com

TEŞEKKÜRLER

Aboneliğiniz başarıyla gerçekleşti!

⭐⭐⭐⭐⭐
GOOGLE'DA BİZ

Bağlantı şemalarımızı faydalı bulduysanız, Google'da bize 5 yıldız vererek destek olabilirsiniz.

DEĞERLENDİR

Mühendislik Araçları

  • ⚡ Kablo Kesiti Hesaplama Aracı
  • 🔧 Sigorta ve Şalter Seçimi Aracı
  • 📊 Tüm Hesaplama Araçları

Yeni Şemalar

  • 4 motorlu elektrik panosu bağlantı şeması
    4 Motorlu Elektrik Panosu Bağlantı Şeması: TMŞ, Kontaktör ve Koruma Rölesi Entegrasyonu
  • Gerilim koruma röleli yıldız üçgen bağlantı şeması kapak görseli
    Gerilim Koruma Röleli Yıldız Üçgen Bağlantı Şeması ve Detaylı Pano Kurulum Rehberi
  • 3 Fazlı kuyu pompası bağlantı şeması kapak görseli
    3 Fazlı Kuyu Pompası Bağlantı Şeması ve Pano Kurulum Rehberi
  • Eş potansiyel topraklama barası bağlantısı kapak görseli
    Eş Potansiyel Topraklama Barası Bağlantısı ve Teknik Detayları
  • x5 kombi sayaç ve akım trafosu bağlantı şeması kapak görseli
    X5 Kombi Sayaç ve Akım Trafosu Bağlantı Şeması

BAĞLANTI ŞEMASI

Bağlantı Şeması & Devre Şeması: Profesyonel Teknik Rehber

Önemli Uyarı: Sitemizdeki tüm içerikler elektrik teknikeri tecrübesiyle hazırlanmış teknik rehberlerdir. Uygulama aşamasında yerel yönetmeliklere ve uzman denetimine başvurulmalıdır; tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir.

HIZLI BAĞLANTILAR

  • Hakkımızda
  • Künye ve Yayın Ekibi
  • İletişim
  • Gizlilik Politikası
  • Çerez Politikası
  • Yasal Uyarı
  • Site Haritası

SOSYAL MEDYA

© 2026 BAĞLANTI ŞEMASI • Tüm Hakları Saklıdır.

Tarafından Sağlanmaktadır
►
Gerekli çerezler, güvenli girişler ve onay tercihi ayarları gibi temel site özelliklerini etkinleştirir. Kişisel veri saklamazlar.
Hiçbiri
►
Fonksiyonel çerezler, içerik paylaşımı, geri bildirim toplama ve üçüncü taraf araçların etkinleştirilmesi gibi özellikleri destekler.
Hiçbiri
►
Analitik çerezler, ziyaretçi etkileşimlerini izler ve ziyaretçi sayısı, hemen çıkma oranı ve trafik kaynakları gibi metrikler hakkında bilgi sağlar.
Hiçbiri
►
Reklam çerezleri, önceki ziyaretlerinize dayalı kişiselleştirilmiş reklamlar sunar ve reklam kampanyalarının etkinliğini analiz eder.
Hiçbiri
►
Sınıflandırılmamış çerezler, bireysel çerez sağlayıcıları ile birlikte sınıflandırma sürecinde olan çerezlerdir.
Hiçbiri
Tarafından Sağlanmaktadır
WhatsApp Destek
WhatsApp
Merhaba, Bağlantı Şeması sayfasına hoş geldiniz.
Şemalar veya teknik konularda bir sorunuz mu var?
Mesaj Yaz